Balkan web online lajmi i fundit. MSH jep të dhënat: Konfirmohen 9 raste të reja me COVID

Gazeta Dita

balkan web online lajmi i fundit

© Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Gazeta Panorama. Policia së bashku me shërbimin e zjarrfikses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku kanë mundur të nxjerrin dy të moshuar shtetasit B. Thuhet se virusi është transmetuar te njerëzit nga kafshët, veçanërisht nga lakuriqët e natës. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Numri i personave nën vëzhgim mjekësor është rritur në 185 555, ndërsa numri i atyre që dyshohet se janë të infektuar është 27 657. Ju informojmë se, në shërbimin infektiv aktualisht janë 35 të shtruar. Lajmi i fundit nga te gjitha fushat vjen online ne kohe reale, ne menyre te pavarur duke u plotesuar e perditesuar me informacione minute pas minute.

Next

Lajmi i fundit: Vjen rezultati për të dyshuarin me koronavirus

balkan web online lajmi i fundit

Të gjitha të drejtat Gazeta Panorama. . Në mënyrë që situata të vazhdojë të jetë e kontrolluar është e rëndësishme që qytetarët me durim të respektojnë masat e distancimit fizik, si e vetmja mënyrë e kufizimit të përhapjes së infeksionit. Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: Adresa: Rr. Shumë vende kanë evakuuar qytetarët e tyre nga Wuhan-i, epiqendra e virusit dhe zona të tjera të prekura të Kinës. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Next

Balkanweb

balkan web online lajmi i fundit

Aktualisht në vendin tonë janë 220 persona të infektuar aktivë dhe siç shihet, numri i të shëruarve është më i lartë, dhe kjo tendencë tashmë vazhdon pa luhatje që prej 7 ditësh. Këto masa duhet të respektohen makimalisht edhe brenda rretheve familjare, duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye. Treguesi i vërtetë është numri i të shtruarve në spitale, që vazhdon të mbetet në shifrat e qëndrueshme, më pak se 15% e të prekurve aktivë. Gjithashtu numri i personave të infektuar jashtë territorit kryesor të Kinës ka arritur në 26 në Hong Kong dhe 10 në Makau. Shfrytëzimi i materialeve pa lejen e Grupit Panorama është shkelje e te drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi.

Next

Gazeta Panorama ONLINE

balkan web online lajmi i fundit

Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Panorames. Rreth orës 13:09 në Allias, në një banesë private ka shpërthyer një bombul gazi dhe për pasojë banesa është përfshirë nga flakët. Deri sot, 26 qytetarë e kanë humbur betejën me këtë sëmundje, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon: — Tiranë 246 raste — Durrës 42 raste — Lushnje 6 raste — Elbasan 16 raste — Fier 36 raste — Kavajë 9 raste — Rrogozhinë 4 raste — Korçë 19 raste — Vlorë 5 raste — Shkodër 94 raste — Lezhë 14 raste — Berat 2 rast — Has 13 raste — Krujë 11 raste -Tropojë 4 raste — Pukë 5 raste — Mirditë 3 raste — Kukës 11 rast -Mallakastër 1 rast — Kurbin 7 raste Bw Insta Fb 5 Pavarsisht luhatjesve në numrat ditorë të zbulimit të bartësve të virusit apo të sëmurëve prej tij, situata është njëlloj e kontrolluar. Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i paautorizuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Panorama-s.

Next

Lajme

balkan web online lajmi i fundit

. . . . . . .

Next

Gazeta Dita

balkan web online lajmi i fundit

. . . . . . .

Next