Televizionet shqiptare. RTSH

RTSH

televizionet shqiptare

Për të ndjekuar transmetimet e televizioneve klikoni mbi logon e televizionit që dëshironi. Pa media, Shqipëria shndërrohet në një anarki. Të gjitha këto, kanë një efekt zinxhir, që nga shoqëria, biznesi, shërbimet e deri tek mediat! Sot që flasim, 80% e televizioneve financohen nga reklamat. Të tre kategoritë janë njësoj të rrezikuar nga Covid-19, janë në kontakt me të infektuarit dhe japin mesazhe të vazhdueshme ndaj qytetarëve. Si te Shikojme online Digitalb, Tring nga smartphone apo tablet. Në një situatë kur këto para mungojnë, atëherë televizionet do të mbyllen dhe gazetarët do të mbeten të papunë. Albanian Screen është televizion kombëtar satelitor.

Next

Periskopi

televizionet shqiptare

Qeveria ka bërë një lëvizje, duke propozuar një paketë ndihme financiare, për biznesin. Televizionet paguajnë liçencën për transmetimin publik, paguajnë miliona euro taksa çdo vit, paguajnë sigurime shoqërore dhe çdo detyrim tatimor ndaj shtetit, atëhere përse mos të trajtohen si bizneset e tjera, që janë në vështirësi financiare. Menjëherë, pas daljes së rezultateve u konfirmua se qytetari ishte infektuar me koronavirus. Në programin Orkidea gjendet një hapësirë e gjerë argëtimi dhe çlodhjeje për shikuesit. Por këtu nuk përfshihen mediat! Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Në një situatë të tillë, pyetja që kemi për qeverinë është: Pse një ose dy moderatorë dhe dy të ftuar që qëndrojnë në të njëjtin ambient, janë më të rrezikuar sesa katër njerëz të tjerë në një ambient disa herë më të vogël? Le të marrim një shembull më konkret. Buxheti i tyre shkon në 32 milionë euro në vit, mes të cilave pjesën më të madhe e marrin televizionet.

Next

Përse qeveria i la televizionet në dorë të Coronavirusit!

televizionet shqiptare

Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: Adresa: Rr. Lajmi i shpejte, i plotë dhe etik përcillet nga gazetarë profesionistë në kohë reale. Në vijën e parë të frontit të luftës me virusin janë mjekët, policët dhe gazetarët. Nëse keni një problem me kanalin ose nëse vendosni pajisjen tuaj me shërbimin tonë, mos hezitoni të na kontaktoni. Elementë domethënës të jetës së vendit, personazhe që vijnë drejtpëdrejt nga ngjarjet dhe përfaqësues të organeve të caktuara të lidhura direkt me çështjen e bëjnë këtë emission bartës të shqetësimeve dhe interesave të qytetarëve. Me kalimin në pronësi të grupit Taçi Oil International, programacioni ka pësuar një ndryshim thelbësor dhe ka kaluar nga formati informativ në atë të një televizioni gjeneralist duke ridimesionuar gjithçka në drejtim të informimit, edukimit dhe argëtimit.

Next

SHQIPERIA TV

televizionet shqiptare

Atë që nuk e bëri shteti, e zbuloi media. Çdo gjë është në kolaps, nuk ka më pagesa, është ulur prodhimi dhe konsumi, e për pasojë mungon qarkullimi tregtar në vend. Pasojat këtu do të jenë edhe më keq sesa dëmi që po sjell Covid-19! Disa prej tyre janë: izolimi në shtëpi, mbyllja e bizneseve, reduktimi i programeve televizive me dy persona në studio, pezullim i fabrikave të prodhimit etj. Mjekët, policia, ushtria, gazetarët dhe furnitorët janë ata që po qëndrojnë në vijën e parë të frontit këto ditë të vështira për Shqipërinë, si pasojë e një virusi të panjohur më parë. Secili nga ne shkon të paguajë dritat apo ujin dhe ka parë dyqanet me sipërfaqe 9 m2 të këtyre shërbimeve, ku qëndrojnë 3-4 punonjës bashkë. Imagjinoni sikur televizionet të fikin sinjalin dhe qytetarët të mos kenë asnjë burim informacioni për oraret e karantinimit, për situatën e virusit, për raportimet e shkeljeve të ndryshme si vjedhje apo vrasje, për masat që duhet të marrin të infektuarit, për udhëzimet e policisë dhe ushtrisë, për rekomandimet e mjekëve etj.

Next

RTSH

televizionet shqiptare

Pikërisht këtu fshihet edhe qëllimi për të ulur ritmin e paneleve të debatit dhe fokusin ta ketë vetëm raportimi qeveritar për Covid-19. Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i paautorizuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Panorama-s. Edhe pse qyteti i Tiranës ka një histori modeste në krahasim me shumë kryeqendra europiane, Tirana është shembulli tipik i një strukture mikse midis detit, malit dhe një trashëgimie kulturore ilire, romake, bizantine si dhe një atmosferë orientale mes elementëve ballkanikë dhe modeleve urbane të zhvilluara, midis disiplinës dhe autoritarizmit … Në fshatin Kolkondas të Fierit, ndodhet Manastiri me emrin e Shën Kozmait, një ansambël monumental në buzë të Semanit gati 10 kilometra nga Fieri, që lidhet me sundimtarin e jugut të Shqipërisë, Ali Pashë Tepelena. Por, ndërsa të gjithë vazhdojnë punën në këtë betejë të përbashkët, qeveria njoftoi miratimin e një tjetër akti normativ me masat ndaj koronavirusit, që pengon dhe kufizon punën e medias, e rrjedhimisht edhe të drejtën e qytetarëve për informacion. If you are new in this Channel Please Subscribe, New Videos Everyday! Të gjitha të drejtat Gazeta Panorama.

Next

Gazeta Panorama ONLINE

televizionet shqiptare

Shfrytëzimi i materialeve pa lejen e Grupit Panorama është shkelje e te drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Nga këto para paguhen çdo muaj rreth 5 mijë gazetarë në të gjithë Shqipërinë, sipas statistikave të Drejtorisë së Tatimeve. Shiko Champions League Live dhe Europa League Bein Sport, Tring Sport, Super Sport, Sport Klub, K Sport. Drejtor i Përgjithshëm i Televizionit Albanian Screen është z. Këtu mund të shtojmë faktin, që sot ushqimi më i mirë për karantinimin është televizioni.

Next